Novinky

Přečtěte si jako první, co je u nás nového.

Ohlédnutí za školkou (11. - 13. 4. 2023):
PONDĚLÍ - Velikonoční
ÚTERÝ
V úterý dopoledne jsme měli výjimečně ranní kroužek v jurtě.

Ohlédnutí za školkou (3. - 6. 4. 2023):
Pondělí
V pondělí ráno byla tedy dost zima. Mnoho z nás napadlo, "kde je to jaro, když už je ta Morana v pánu?" A tak jsme po ránu tradičně řezali dřevo, abychom se zahřáli.

Zveme děti od 8 do 12 let na příměstský tábor, který se uskuteční od 24. do 28. července 2023. S dětmi budeme celé dny v přírodě na různých místech spjatých s Kelty, navštívíme např. nově objevené keltské hradiště nedaleko Měchenic, zkusíme: vytepat náramek z mědi, upéct placky z vlastnoručně namleté mouky, střílet z luku, rejžovat z potoka zlato,...

Srdečně vás zveme do naší školky na Den otevřených dveří, který se koná v úterý 18. dubna od 9 hodin.
Nahlédnete do života naší školky, setkáte se s průvodkyněmi a dětmi, můžete se také s vašimi dětmi zúčastnit dopoledního školkového programu. Prostor bude i na vaše otázky.

Ohlédnutí za školkou (27. - 30. 3. 2023):
Po dnech, ve kterých jsme se trošku ohřáli, vynesli Paní Zimu a navštívili Matičku Zemi, abychom od ní získali semínka pro novou úrodu, nám počasí připomnělo, že jaro je ještě úplně mladé. Chlad a vítr nás vyhnaly na dva dny do měchenického sálu.

Den Země

28.03.2023

Sobota 22. 4. 2023 od 14 hodin
Program v pozvánce

Ohlédnutí za školkou (20. - 23. 3. 2023):
V první den týdne jsme se na ranním kruhu ještě vrátili ke čtvrteční slavnosti Vynášení Mořeny, kterou nemalá část dětí pro nepřítomnost s námi neprožila. Ti, co se zúčastnili, pak ostatním povyprávěli, co se ve čtvrtek dělo.

Ohlédnutí za školkou (13. - 16. 3.):
Tento týden se kryl s jarními prázdninami a bylo to znát, dětí bylo celý týden malinko. Kdo nebyl na horách, byl nemocný a tak se celou dobu nesla poklidná komorní atmosféra a děti si spíše užívaly volnou hru. Věnovali jsme se konci zimy a Moraně, kterou na konci týdne vyneseme.

Pátek 24. 3., 9 - 16 h.
Místo: jurta Masečín, okolní lesy
Program: Dopoledne vycházka do lesa, odpoledne VLNĚNÝ WORKSHOP, kde si děti vyzkouší různé techniky zpracování ovčí vlny. Celý den nás bude provázet téma oveček.

Ohlédnutí za školkou (6. - 9. 3. 2023): Tento týden se celý nesl v duchu předjaří. S masopustem se nám probudil medvěd, ale v tento čas se probouzejí i další zvířátka, věnovali jsme jim proto pozornost. Téměř celý týden jsme hráli hru boudo budko, kde se společně schovávají různá probuzená zvířátka.


Kalendář

Spolu v lese (veřejná akce) - pro rodiny s dětmi a seniory

Svatováclavská slavnost (školková slavnost)

Úterý 19. 9.

Úterý 26. 9.