Novinky

Přečtěte si jako první, co je u nás nového.

V sobotu 7. 10. 2023 se u jurty sešli rodiče z naší lesní školky a s velkým nasazením opět dokázali během jednoho dne udělat spousty práce:
Na fotkách vidíte novou a barevnou podlahu z cihel od Portusu, pod lanovými prolézačkami nově nasypanou kůru a za WC novou bednu na nářadí.
Co není vidět na fotkách: nařezané a...

DAR od PORTUSU

08.10.2023

7. října 2023 jsme položili podlahu pod venkovní přístřešek z cihel, které nám poskytl Portus Praha z.ú. v rámci benefiční sbírky AKCE CIHLA, www.akcecihla.cz. DĚKUJEME!

Celé září bylo teplé a slunečné. Nemuseli jsme se ani jednou schovat do jurty před větrem nebo deštěm a i dobu odpočinku jsme zkracovali na nezbytně dlouhou dobu a sytili se do plnosti hrami venku. Les i zahrada kolem jurty jsou pro nás malým rájem. Děti mají svoje místečka, doupátka, bunkry, stromy, na které lezou a jejich fantazie, radost,...

i letos nabízí Hvozdík program pro Vaše děti. Smyslem je umožnit jim zažít spolu v posledním školkovém roce něco vyjímečného, něco, co je pro věkově smíšený kolektiv příliš náročné...

Milí rodiče,
příští týden ve středu 4. 10. 2023 od 10 hodin začínáme s klubem Hvozdíček v jurtě v Masečíně.
Můžete se přijít jen podívat, případně s sebou vzít i mladšího sourozence.
Děti se mohou těšit na Muzikohrátky, kdy si zazpíváme, zacvičíme, zatančíme a něco si vytvoříme :-).

Termín: úterý 12. září , 16:30 - 18:00
Místo: jurta Spolku Hvozdík, Štěchovice - Masečín
Pro děti bude připravena malá dílnička

Rozlučka

03.07.2023

Poslední ohlédnutí ve školním roce 2022/2023 (26. -29. 6. 2023):
V posledním červnovém týdnu v nás doznívala Svatojánská slavnost, po které byla u některých patrná únava. Projevovalo se i očekávání nadcházejících prázdnin. Přes to všechno se ve školce stále tvořilo a chystalo na rozlučku.
Pondělkem se linulo téma oveček. Ráno se zpívali písničky o...

Ohlédnutí za školkou (19. - 22. 6. 2023):
Celý týden byl v duchu příprav na Svatojánskou slavnost. Sbírání a poznávání bylin, šití pytlíků na bylinky a voňavých příběhů.

Ohlédnutí za školkou (12. - 15 . 6. 2023):
Druhý červnový týden se nám již od pondělí nesl v duchu příprav na Svatojánskou slavnost. Hned ráno jsme začali se zdobením látky, ze které budou pytlíky na bylinky. Každý rok k jejich tvorbě využíváme jednoduché, ale velice efektní techniky obtiskávání květin boucháním na plátno. Děti i nás to dost baví a...