Řekli o nás

Přečtěte si, jak jsou s námi děti a rodiče spokojení. 


Krásné místo, každodenní pobyt na čerstvém vzduchu, skvělé, laskavé a zkušené průvodkyně, pestrý program plný her, tvoření, výprav do přírody, slavností a mnoho dalšího. Každodenní rituály (písničky, společná přání, …), které dětem dávají pocit jistoty a sounáležitosti. Chodí sem obě naše děti. Prakticky každý den se těší a často nechtějí domů. Nejlepší školka na jih od Prahy :)

Lukáš a Jana P., Masečín

Vědomí, že naše děti chodí do láskyplného prostředí, kde se vše řeší v klidu a domluvou. Děti jsou zde spokojené a spokojené dítě = spokojený rodič.

Katka S., Davle

Školka mému synovi přináší potěšení z pobytu a volnosti v lese. Těší se na vyrábění, hry a písničky. Hodně ho baví předškolácké výlety s Tomášem.

Michaela D., Mníšek p. Brdy

Školka dává naší dceři respektující přístup, přirozený rozvoj v mnoha oblastech, možnost svobodné hry v přírodě a spoustu nezapomenutelných zážitků.

Dana M., Měchenice


Jsme čtyřčlenná rodina, která se snaží žít co nejvíc lokálně, v souladu s přírodou, bezodpadově  a udržitelně.Náš syn Čenda začal do Hvozdíku chodit na dva dny v týdnu když mu byly 2 roky a 7 měsíců. I díky možnosti být tam zpočátku s ním a s velkou podporou průvodkyň to krásně zvládl. Zprvu jsme se obávali, zda mu tam nebude v zimě zima a za deště nepromokne, ale zjistili jsme, že s dobrou výbavou všechny typy počasí velmi dobře zvládá a navíc je málokdy nemocný. Čenda si ve školce nejvíc užívá řádění v lese, hry s vodou, bahnem a pískem, lezení po stromech a společné hry s ostatními dětmi. Díky tomu je velmi mrštný, silný a také mu aktivní žití ve školce pomáhá plně využít svou energickou povahu. Velkou kreativitu mohou děti ve školce využít i díky tomu, že hraček tam mnoho není (není nad klacek, který může být každou chvíli něčím jiným) a každý den průvodkyně s dětmi tvoří z různých přírodních materiálů. Techniky, které používají, jsou sice často jednoduché ale výsledky, jsou nádherné. Za velmi důležité také považujeme to, že děti vyrůstají v přírodě a vnímají její cykly. Průvodkyně tyto zkušenosti podporují přípravou slavností (Svatováclavská slavnost, Adventní spirála, Tři králové, Masopust a další) v průběhu celého roku a každodenním povídáním (zpíváním, tvořením,...) o tom, co se právě v přírodě děje. Důležitým také pro nás je přístup průvodkyň k dětem a řešení neshod. Vše řeší s individuálním přístupem v duchu respektovat a být respektován. Tak, aby se nikdo necítil špatně, nemístně, nehodně.Líbí se nám také, jak se okolo školky vytvořila skvělá komunita rodičů, s nimiž se kromě všedních dní setkáváme na slavnostech, brigádách, swapech a pomáháme si s vyzvedáváním dětí ze školky.Zda se Čendovi ve školce líbí? Stačí jen poznamenat, že skoro nikdy ze školky nechce domu a přemlouvá nás, ať ještě může chvíli zůstat. A to už chodí do školky čtyři dny v týdnu. Lepší školku jsme si nemohli přát.

Týfovi, Davle  


Velmi si ceníme lidského vstřícného přístupu průvodců ke všem dětem s respektováním jejich jedinečných osobností. Líbí se nám, jakým způsobem průvodci pomáhají dětem řešit konflikty, jak je učí mezi sebou komunikovat se vzájemným respektem. 

Lucie K., Štěchovice

Bezpečné a přijímající zázemí pro naše "komplikované" děti. A nám klid na duši.

Eliška F., Praha - Zbraslav


Díky Hvozdíku jsme s manželem konečně klidní. Víme, že je syn v bezpečí a s průvodci, kterým na něm opravdu záleží. Žádný problém není problém, nic se nezametá pod koberec, ale citlivě se hledá řešení, které by co nejvíce uspokojilo všechny zúčastněné.

Syn chodí do školky rád a my se mu vůbec nedivíme.

Magdaléna K., Nová Ves p. Pleší

Lesní školka Hvozdík nám přináší jistotu, že naše dítě tráví čas smysluplně a v bezpečném a svobodném prostředí, které jí upevní důvěru v sebe samotnou a blízké lidi v jejím okolí. Líbí se nám všestranný rozvoj dětí a přístup úžasných průvodců a také jsme velice rádi, že je ve školce snaha rodičům i dětem vyhovět.

Kristýna D., Senešnice 

Rovnováhu mezi stylem života, který jako rodina žijeme a návratem k tomu, co je v životě důležité. Uvědomění si, jak moc je příroda a vše co, v běžném životě považujeme za samozřejmé, nepostradatelné. Naši dceru vedeme k úctě k přírodě a všemu živému a toto v ní školka, a i lidé v ní, ještě umocňuje. Jsme moc rádi, že vás máme.

Martina K., Měchenice


Spokojené dítě. Blízký kontakt celé rodiny s přírodou a jejími cykly. Respektující přístup k vývoji a výchově dítěte a pomoc tápajícímu rodiči v těchto oblastech. Kontakt s podobně smýšlejícími lidmi a také trochu volného času pro rodiče.

Marcela T., Davle

Hvozdík je pro mě místo, ve které mám plnou důvěru. Místo, které pomáhá vytvářet něco nádherného. Ať už se jedná o krásné prostředí, o přístup průvodců či celkové pojetí. Jsem velice vděčná, že něco takového pro mě a mé děti existuje. 

Petra S., Hvozdnice