Akce pro veřejnost

Jsme součástí okolí. Rádi se potkáváme se sousedy, jejich sousedy, přáteli a známými. Rádi s nimi trávíme čas, předáváme si zkušenosti a dovednosti. Rádi sdílíme radost na námi pořádaných akcích pro veřejnost. Věříme, že tak je to správně, že tak jsou naše životy bohatší. Přidáte se?

Spolu v lese

Jaké to je, když se setkají staří a mladí? A kolik radosti a moudrosti může z takového setkání vzejít? My to díky akci Spolu v lese víme! Vždy jedno úterý v měsíci (od 9:00 do 12:00) při ní v našem areálu Pod Chlumkama vítáme seniory a rodiny s malými dětmi či domácími školáky. Tvoříme s nimi, pracujeme, svačíme, vyrážíme do lesa a přilehlého okolí, dělíme se s nimi o své dovednosti, zkušenosti a životní osudy a nasloucháme, když vypráví o ni o těch svých. Každé z těchto výjimečných setkání nám ukazuje, že je dobré být spolu a že se všichni navzájem opravdu potřebujeme.

Chcete také přijít? Napište Hance.

Termíny 2024:

úterý 16. 1.
úterý 20. 2.
úterý 19. 3.
úterý 16. 4.
úterý  21. 5.
úterý 18. 6. 

Putování s Pinkausem

Historie může být někdy tak trochu nuda, ne však s námi. Na komentovaných procházkách krajinou pod vedením Tomáše Palatého a očitého svědka Pinkause Šerpinského, který všechno viděl na vlastní oči a zažil na vlastní kůži, a laskavé spolupráce Regionálního muzea v Jílovém, minulost skutečně ožívá. Chcete vědět víc? Chcete se s námi také vydat zpátky do minulosti? Navštívit těžební areál Pekla u Klínce, zaniklou ves Honojedy nebo pozůstatky benediktinského kláštera? Termíny a místa procházek najdete v Novinkách nebo Kalendáři, historii akcí níže.

Přihlášení na akce u Tomáše (724 345 815):


Adventně s Hvozdíkem

Kdo by se netěšil na Vánoce? Na chvíle s rodinou, rozzářený stromeček a dětská očka, na vůni cukroví a šustění balicího papíru... A my se chceme těšit s vámi. Se seniorkami z Měchenic a rodiči dětí z lesního klubu Hvozdík proto každý rok připravujeme adventní setkání v útulných prostorách měchenického sálu, kterého se mohou účastnit děti i dospělí. Těšit se můžete na tvůrčí dílny, divadlo, hudbu, zpěv a chvilku pro to zpomalit a užít si společný čas, magické období adventu plné světel a očekávání.

Sobota 9. 12. 2023 tentokrát v jurtě v Masečíně

Masopust

Tradiční fašank, svátek hodování pořádáme zejména pro děti a rodiče z lesní školky Hvozdík, srdečně vítáni jsou ale také zájemci z řad veřejnosti. Vše začíná u naší jurty v Masečíně, odkud pak za zvuku hudby a zpěvu vyráží průvod masek do lesa, kde probudíme medvěda, zatancujeme s ním, podíváme se na divadelní představení, zahrajeme si hry a dáme si i něco dobrého na zub...

Chcete také přijít? Napište Hance.

Úterý 13. 2. 2024


Den Země

Les je důležitý. Je to domov zvířat, kolébka dřevin, bylin a trav, je to zdroj kyslíku a životní energie... Bez něj by to zkrátka nešlo, a proto si zaslouží naši speciální péči. Dáváme mu ji průběžně celý rok, nejvíce však na konci dubna, kdy v měchenickém lese pořádáme pro veřejnost Den země. Během něj vyčistíme každý jeho kout, odneseme, co do přírody nepatří, a v krátkém loutkovém divadle si (ne)vážně sáhneme do svědomí. Na děti čeká stopovací hra a na všechny pracanty pak společný oběd pod korunami stromů.

Sobota 22. 4. 2023

Historie akcí

Už jsme toho spolu hodně zažili, a to nejen s Pinkausem.
Nakoukněte s námi do minulosti proběhlých akcí.


Procházky v říjnu a prosinci 2023

Procházky od ledna 2023 do června 2023


Procházky od září do prosince 2022