Po Velikonocích...

17.04.2023

Ohlédnutí za školkou (11. - 13. 4. 2023):
PONDĚLÍ - Velikonoční
ÚTERÝ
V úterý dopoledne jsme měli výjimečně ranní kroužek v jurtě.

Hodně pršelo. U společného vítání jsme si vyprávěli, co kdo zažil o Velikonocích a k tomu udělali rituál omývání vodou. Lesem jsme udělali jen procházkové kolečko, protože byl den společného vaření. U odpočinku jsme si znovu připomněli legendu o otevřené skále na Velký pátek a četli si pohádku K kohoutkovi a slepičce. Když jsme byli odpoledne v jurtě, zaskočil nás velký vítr, který se náhle zvedl. Některé děti se trochu bály. Nakonec jsme ale společně strach překonali. Začali jsme si s dětmi představovat, jak je rodiče budou vyzvedávat ve vzduchu a lovit je štaflemi a lanem a nakonec z toho byla docela legrace.

STŘEDA

Ve středu jsme slavili narozeniny. Bylo také hned od rána nádherně a tak jsme mohli již od rána kreslit obrázky do narozeninové knihy. Oslavenkyně si narozeniny užila se vším všudy. Na kroužky vybrala písničku, odpoledne pohádku a děti si dávaly pozor, aby všechny své poklady (mapu a dárek) našla jako první a aby ji nepředbíhaly. Dárek byl u krmelce, kde jsme si pak i hráli. Děti jsou poslední dobou opravdu vyladěné a propouští uzdu své fantazii ve volné hře. Je to radost je pozorovat. Tak se najednou hromada větví proměnila v raketu a všichni společně cestovali vesmírem, nebo vařili výtečná jídla, kdy hledali klacky a dary lesa a opravdu mezi nimi nacházeli větve podobné, například banánu atd.

Pohádku jsme si vyprávěli společně s dětmi, opakovali jsme si ty velikonoční a dávali společně dohromady děj. Po pohádce tradá ven, protože bylo opravdu krásně.

ČTVRTEK

Od rána zataženo a lehce nepříjemný vítr. Vítali jsme se tedy voláním slunce, nepomohlo to. Zvolili jsme tedy proto delší procházku do závětří a šli až na jelení paseku, kde děti rády lozí po jedné spadlé kládě a také jsou tam skvělé stromky na uvazování lanových prolézaček a houpaček.

Teplo v jurtě jsme si užívali všichni, počasí oproti předchozím dnům nebylo tak přívětivé. Odpoledne jsme pak dokončili narozeninovou knihu, opravdu se povedla (děti si dávaly záležet a malovaly obrázky z obou stran, to bylo moc milé). S předškoláky jsme cvičili tvary. No a po svačince se udělalo zase krásně, tak jsme si to běželi ještě užít, než se půjde domů.

Za Hvozdík napsala Petra Skočdopolová