Kdo je Pinkaus

Pinkaus je moudrý skřítek. Mnoho toho zažil, lecos zná a leckde byl a rád se o to všechno (po)dělí s dětmi. Píše jim dlouhé dopisy i krátké vzkazy, připravuje pro ně hry a úkoly na slavnosti i běžné dny. Jednou dokonce i zplstnatěl, aby se s nimi mohl setkat osobně a podívat se, kde které z nich bydlí, co rádo dělá a jak se mu vede.


Fotografie zachycují Pinkause Šerpinského v plstěné formě, jinak jej spatřit nelze. Komunikuje však písemně, výjimečně i pomocí zvláštního komunikátoru.


Jak se stal Pinkaus ředitelem

Pinkaus má děti rád a ony mají zase rády jeho. Vždy se upřímně těší, co že pro ně příště vymyslí. Umí je zaujmout a nadchnout, umí jim naslouchat a dodat dostatek sebedůvěry, aby se pustily do věcí, o kterých by se jim dříve ani nesnilo. Má skvělý sluch, slyší v lese šišku spadnout, trávu růst a listy uschnout, veverku, jak louská oříšek, křečka, jak syslí na zítřek. Navíc běhá velmi rychle, takže mu nic neunikne. A takové schopnosti opravdu nemá kdekdo.

Proto jsme se rozhodli jmenovat Pinkause Šerpinského neformálně ředitelem naší školy. Děti byly nadšené. A my se jim vůbec nedivíme. Vy snad ano?