Květinový týden

05.06.2023

Ohlédnutí za školkou (29. 5. - 1. 6.):
PONDĚLÍ
Celý týden nás provázelo teplo a slunce. Z chladných dnů jsme z ničeho nic skočili rovnou do léta, nemohu tvrdit, že by to někomu vadilo.
Hned ráno jsme se vrhli do dokončování narozeninové knihy z minulého týdne. Děti si daly na obrázcích záležet a kniha byla na konci dne při předávání pěkně tlustá.
Ranní vítání se neslo duchem již proběhlé Studánkové slavnosti. Připomněli jsme si některé momenty a těm, co na ní nemohli být, jsme toho hodně vyprávěli. Na procházku jsme šli k nedalekému bunkru. Bunkry jsou poslední dobou velice v oblibě. Děti jich mají hned několik. Kluci dokonce postavili během týdne jeden ve školce a mají z něho velikou radost. U tohoto nedaleko v lese jsme mohli pozorovat strakapoudí hnízdo s mláďaty, která dělala celou dobu veliký rámus. Vyráběli jsme rybičky a pruty z proutí a vlny a odpoledne je pak lovili ve vodě.

Celý týden jsme pak četli na pokračování Pohádky z kampy a Květinový herbář. Předškolácký úkol byl nakreslit květinu dle předškoláckého grafomotorického cvičení.

ÚTERÝ
V úterý nás navštívil, možná budoucí, nový chlapec Teodor s rodiči.
Ráno jsme zalévali květiny. Voda nám dala pocítit jak je vzácná. Pokračovali jsme také ve tvoření rybiček a vyráběli si s dětmi zdobené čelenky.
V ranním kruhu jsme se vítali květinovými básničkami. Na procházce jsme byli opět u bunkru a mohli pozorovat strakapoudí rodiče, jak krmí svá mláďata. Možná si na nás již trochu zvykli.
Pohádky byli opět květinové + ještě jedna o koze, která se dětem moc líbila a druhý den si ji vyžádali znovu.
Odpoledne jsme byli již trochu "u vyrábění" a tak kdo chtěl, nakreslil si obrázek a pak jsme ještě zalévali zahrádku.

STŘEDA
Ve středu jsme měli další návštěvu, a to zájemkyni o místo nové průvodkyně.
Ráno jsme začali modelováním. Původně jsme chtěli hlínu protnout duchem květin a obtiskávat lístečky a květy. Vzniklo ale spoustu zajímavých tvarů a výrobků. Například motorka a spousta dalších. V ranním kruhu jsme se loučili s měsícem květnem a zopakovali jsme si některé říkanky a písně. Na procházku jsme šli na roh ohrad k třešním, kde jsme si s dětmi většinu času vyráběli. Šili jsme různé ozdoby z filcu a peříček.
Pohádky opět jako předešlé dny, Herbář a Kampa.

ČTVRTEK
Pro velký úspěch jsme ráno opět modelovali a také jsme si kreslili hlínou obrázky na čtvrtky a udělali si hned z rána obří výstavu obrázků podél záhonu. V ranním kruhu jsme se vítali s dnem dětí. Vybírali jsme a zpívali písně, které má kdo rád. Malovali hlínou na tělo a na vrh vybalili jako dárek ke dni dětí nové pastelky, které jsme dostali. Dopoledne s námi strávila Bětušky máma s Dorotkou. Na konec kruhu jsme slavnostně sundali májku, z čehož jsme pak nakonec byli trochu smutní, protože z dřevěného stojanu, ve kterém májka byla, vyletěl ptáček. Seděl dole na vejcích a už se nevrátil. Procházku jsme zopakovali k třešním, je to v těchto dnech chladnější místo, kde je příjemný stín. Montovali jsme tam naši oblíbenou houpačku na dubu, což už skoro sám i předešlý den zvládl předškolák Nestík. Vyráběl pak s kluky také svůj xylofon. Kluci Nestíkovi pomáhali, aby měl čas si s nimi déle hrát. Bylo vidět, že si ho kluci chtějí co nejvíce užít, než odjede k babičce na prázdniny. Místo pohádky bylo maňáskové divadlo O neposlušných kůzlátkách, které děti sledovaly v leže ze spacáků. Odpoledne jsme modelovali.

Za tým Hvozdík napsala Petra Skočdopolová