Červnové dary zahrady

19.06.2022


Ohlédnutí za školkou (6.-10.6.): Víkendové dešťové přeháňky nám nadělily dostatek vody pro zahrádku i hru v loužích. Kromě vody a slunce jsme si v tomto týdnu již každý den užívali plody naší zahrádky, jahody, saláty, pažitku a první hrášky. Děti každý den pozorně zrání všeho sledují a těší se na sklizeň. V úterý jsme se po procházce v dešti vděčně sušili v jurtě u kamen a děti si samy poprosily o bylinkový čaj. Zalili jsme si tedy naše čerstvé květy slézu, listy meduňky a máty. Kromě darů ze zahrádky a deště jsme se také hodně radovali z barevných květin.

To vše nás inspirovalo k tvoření a hrátkám s papírem a barvami.

V pondělí jsme si zpívali a povídali o měsících v celém roce a předškoláci měli za úkol vytvořit společně koloběh roku, každý (někdo ve dvojici) kreslil jedno roční období a pak jsme to slepili dohromady.

V úterý jsme skládali loďky a užívali si vody. Ve středu předškoláci vyrazili na výlet na Zvolskou homoli.
My ve školce jsme se pustili do intenzivního sbírání kamenů pod houpačkami, které znovu díky dešti vystoupily na povrch. Kromě toho jsme ale také šili ozdoby z filcu a tvořili květiny ze střihového papíru. Nejvíce si na tom všichni užívali sypání práškovými barvami. Ty děti ve čtvrtek opět použily při výrobě pestrých papírových motýlů. Týden jsme uzavřeli povídáním o barvách a uklizením Májky.

V následujícím týdnu pro nás bude téma sběru plodů a hlavně bylin ještě intenzivnější díky začínající přípravě na Svatojánskou slavnost.

Za Hvozdík zapsala Katka Suchá