Velikonoční týden

11.04.2023

Ohlédnutí za školkou (3. - 6. 4. 2023):
Pondělí
V pondělí ráno byla tedy dost zima. Mnoho z nás napadlo, "kde je to jaro, když už je ta Morana v pánu?" A tak jsme po ránu tradičně řezali dřevo, abychom se zahřáli.

Celý týden byl provázen velikonočním vítáním, říkankami, hrami a pohádkami i tvořením.
Počasí nás nutilo se více hýbat, a tak jsme šli, až na jelení paseku, kde si děti stavěly domečky z mechu, lezly na své oblíbené stromy a dokonce se nám s Katkou povedla nevšední prolézačka z lan, tak si ji děti pak ještě upravily a udělaly si z celého lezení sportovní trenažér.
Předškoláci dostali za úkol nakreslit a vyzdobit kraslici a všem se to opravdu moc povedlo. Odpoledne jsme s dětmi vyráběli vejce a košíčky z hlíny, což pak vyšlo také moc pěkně, jak někteří z rodičů mohli doma vidět.

Úterý
Od úterka až po zbytek týdne s námi byl starší bratr Maji, který chodí do 3. třídy. Katka ho párkrát nazvala asistentem pedagoga a musím říct, že to sedí. Celý zbytek týdne si se všemi dětmi krásně hrál, pečoval o ně a děti ho rády následují, je to pro ně starší vzor. Pro nás i pro děti to byla velice příjemná návštěva.

Hned ráno jsme stihli udělat dost práce, nosili dřevo z louky, sbírali kameny. Procházku jsme si dali kratší ke spadlému dubu, i když místo možná přejmenujeme. Děti si tam hrály na vánoce a zdobily vánoční stromeček, měly dokonce vymyšlené dárky, tak se místo bude možná jmenovat u vánočního stromečku. Uvidíme zda se to chytne a zda to nebude matoucí.

Středa
Počasí se celý týden výrazně lepšilo a tak nám hned z rána krásně svítilo sluníčko. Mohli jsme tedy vyrábět už ráno. Děti dělaly kuřátka z bambulek a s hnízdem. Měly z toho velikou radost. Teuška nám usnula po dopolední svačince, a tak jsme ji nechali odpočívat v jurtě. Upravili jsme tedy trochu denní program a místo na procházku, jsme otevřeli brány, vytáhli deku a užívali si radovánky na naší louce. Kopali do míče, házeli talířem a lezli na balíky. Předškoláci skládali jako úkol origami žábu. Byla to celkem těžká skládačka a ze začátku dětem moc nešla, ale po chvilce ji všichni krásně zvládli. Ponouklo mne to a mám v plánu s dětmi skládat více (cvičí se tím skvěle symetrie, jemná motorika a orientace v prostoru). Odpoledne si pak děti ještě kreslily a malovaly krepákem na velké čtvrtky.

Čtvrtek
Ve čtvrtek už bylo opravdu nádherně. Skoro všichni přišli do školky později, skoro jako by se domluvili. Nemám ze čtvrtka ani moc obsáhlý záznam, děti si především hrály spolu venku volnou hrou a vychutnávaly příjemné počasí. Na procházku jsme šli k vánočnímu stromečku, nasbírali jsme tam dřevo na oheň. Odpoledne jsme pak voskovali kraslice.

Za tým Hvozdíku napsala Petra Skočdopolová