Velikonoční týden

14.04.2022

Ohlédnutí za školkou (11.-13.4.): V týdnu před Velikonocemi jsme byli ve školce jen třikrát.
Díky sluníčku a teplu to byly moc příjemné dny.

V pondělí jsme se hned ráno pustili do velikonočního tvoření. Vystřihovali jsme velká papírová vejce, každý si to své nabarvil zajímavou technikou kladení pestrých kousků krepového papíru do mokrého podkladu. Vajíčka byla potom krásně duhová.

Na ranním kruhu jsme pracovali se svázaným lanem, tato aktivita vyžaduje velké soustředění a dodržování pravidel, jen tak si můžeme hru pěkně užít. Také jsme si povídali o tom, co znamená pořekadlo "táhnout za jeden provaz". Měli jsme spoustu nápadů a moc se nám všem líbilo to, co řekl Jan: "táhnout za jeden provaz znamená velkou sílu". Při povídání jsme se vrátili i k páteční události, kdy se Ráďovi nechtělo do školky tak moc, že nakonec zůstal doma. Měl pocit, že si s ním nikdo nechce hrát. Děti mu na pondělí nakreslili veselé obrázky, měl z nich velkou radost.

V lese jsme si hezky hráli, houpali se a vyřezávali do kůry poraženého stromu okýnka, máme v plánu do nich někdy příště nakreslit obrázky.

Po obědě jsme si narovnali malovaná papírová vajíčka do hnízda ze šátků a po odpočinku se z vajíček vylíhli ptáčci s krásnými zobáky a ocasy.

V úterý jsme se pustili do setí semínek. Do vyvýšených záhonů jsme dali hrách, saláty a ředkvičky. Oseli jsme také zbylé skořápky od vajec řeřichou, ta už byla v některých skořápkách pěkně naklíčená. Všechno jsme během dne pořádně pokropili vodou ze sudu.

Na ranním kruhu jsme si zpívali jarní písničky a velikonoční koledovačky. V lese jsme si hráli na novém místě při okraji pole, vývraty a kamarádi stromy jsou pro nás neustálou inspirací a nekonečným zdrojem zábavy.

Odpoledne jsme malovali kraslice rozehřátým voskem. Moc nás to bavilo, nikdo se nepopálil, vajíčka byla plná čárek a puntíků.

Ve středu naši předškoláci odjeli na svůj další celodenní výlet do Vlčí rokle. Podle fotek se jim den moc vydařil.

I my ostatní jsme se měli moc dobře. Dokončili jsme všechno, co jsme si chystali na Velikonoce, doseli semínka a pořádně se postarali o zahrádku před delším volnem. Užili jsme si les, dovezli dřevo, co jsme měli v lese připravené a posbírali kameny kolem houpačky. Tři předvelikonoční dny byly naplněné po okraj.

Těšíme se na vás všechny opět po svátcích.

Za Hvozdík, Hanka Štulířová