Semínkový týden

03.04.2022

Ohlédnutí za školkou (23.3.-1.4.): V pondělí jsme prožili moc pěkný den. Povídali jsme si o semínkách, setí a sázení, také o tom, co rostlinky potřebují ke klíčení a růstu. Přemýšlíme a také plánujeme, kam zasadíme keříčky od tatínka Zoe a čím osázíme naše nové vyvýšené záhonky. Všechny darované rostliny své místo postupně našly. Na probouzející semínka si také často hrajeme, známe o nich i několik říkanek. V pondělí jsme si na kroužku vyprávěli Pohádku " O kohoutkovi a slepičce " a pak malovali hedvábné šátečky pro studánku.

V úterý jsme společně oslavili Ellinčiny narozeniny.
V lese na ni čekal dárek a po zbytek dopoledne jsme si hráli a sbírali dřevo. Odpoledne předškoláci vyrobili loutky a zahráli nám pohádku O kohoutkovi a slepičce. Také jsme pro Ellu kreslili narozeninovou knihu.


Ve středu se tentokrát předškoláci neodpojili od celé skupiny, protože Petra onemocněla. Užili si den společně s námi všemi, dirigovali naše zpívání a vedli ranní kruh. Pršelo, zpívali jsme si o dešti a se-mínkách a nějaká jsme i zaseli. V lese u prolézacího stromu jsme si pak hráli a stavěli domečky pro skřítky, na tomhle místě nás to moc bavilo.

Ve čtvrtek jsme si v kroužku hráli na líhnoucí se kuřátka, naučili se novou říkanku Kva, kva, kvačice..., a hru na kapucínka.

Bylo chladno. Abychom se víc hýbali, vypravili jsme se na delší procházku do Hvozdů k rybníku, řádili tam na lanové houpačce a stavěli velký dům z větví. Odpoledne jsme vyráběli loutky kohoutů z na papír obkreslených dlaní.

V pátek jsme se měli vesele. Byl apríl, tak jsme hodně vtipkovali a vymýšleli různé legrácky. Zopakovali jsme si všechny říkačky, které jsme se tento týden naučili a na vycházku jsme se po dlouhé době vypravili "k drakovi". Odpoledne jsme si vyrobili z papíru a vlny aprílové pavoučky.

V tomto týdnu jsme také dočetli knihu Kmotra liška, přečetli si bajku Liška a vrána, a také pohádku O lišce zajíci a kohoutovi.

Děkujeme všem, kteří nám pomohli při sobotní brigádě a těšíme se do dalších dnů.
Za Hvozdík zapsala Hanka Štulířová