Ptáčkové po nebi létají

13.03.2022

Ohlédnutí za školkou (7.-11.3.): Uplynulým velmi slunečným týdnem nás provázelo téma ptáčků a počáteční přípravy na vynášení Mořeny.

Hned v pondělí jsme se vypravili na průzkum nedalekého lesního rybníčku-kaliště, který jsme vytipovali jako vhodné místo pro vynášení Mořeny.

Zjistili jsme, že vzdálenost není tak velká a hravě ji zvládneme. Díky velkému rannímu mrazu a stinné poloze byl rybníček zamrzlý a děti si zde s obrovským nadšením užívaly klouzání a pak rozbíjení ledu. To je, ale tak vyčerpalo, že cesta zpět už tak rychlá nebyla.
Po pohádce O chytré kmotře lišce, která nás pak provázela celý týden, jsme síly obnovili a část dětí je využila na pokračování šití ptáčků.

V úterý slunce děti opět lákalo na balíky, kde si dosyta užily skákání po slámě. Ten, kdo chtěl, si tvořil hnízdo pro svého ptáčka. Prohlíželi jsme si kartičky s různými druhy ptáků, zkoušeli je poznávat a pojmenovávat.

Ve středu jsme pak na ranním kruhu ke kartičkám s ptáčky přidali i hraní si s jejich zpěvem.

Předškoláci byli na velkém výletě v Chotilsku, kde bylo asi největším zážitkem pouštění balónu.

Mladší děti se ve školce opět předháněly v zastupování předškoláků.
V lese jsme pozorovali první včelky a pokračovali v šití ptáčků.
Při odpočinku nám Péťa poutavě vyprávěla českou pohádku o 7 havranech.

Ve čtvrtek i pátek už jsme hodně trénovali vyhánění zimy a zpívali písničky k vyhánění Mořeny. V pátek ráno si někteří u ohýnku kreslili na klacíky křídou či fixami malé Mořeny. Nevím, zda jsme tím zimu trochu nevyprovokovali k ukázání své síly, ale pro studený vítr jsme se museli vypravit na vzdálenější místo, kde nefouká. Díky zdánlivě nepříjemnému větru jsme tak objevili nové pěkné místo. Děti zde byly nadšené z nových stromů k lezení i hromady kamenů k tvoření a hře. Při odchodu jsme si pak naplánovali, že sem brzy zase půjdeme. Vykročení z pohodlí nám přineslo nové, zajímavé objevy.

předškoláci na výletě
předškoláci na výletě

Za Hvozdík zapsala Katka Suchá