Michaelský týden

10.10.2022
Ohlédnutí za školkou ( 3.-6. 10.):

PONDĚLÍ
Den nám začal dost větrným počasím. I přes to, že počasí bylo náročné, nenechali jsme si hned první den po víkendu zkazit náladu a vyráběli vrtulky do větru, se kterými jsme si nakonec užili spousty legrace.A také jsme si připomněli předslavnostní čas. Blíží se nám totiž pomalu, ale jistě chvíle, kdy se půjde na draka. Zopakovali jsme si proto s dětmi Michaelské písně, říkanky o dracích a vítali příchod podzimu.Měli jsme tento den také návštěvu. Maminku Kamilu s malým Tondou. I přes nekomfort počasí se zdá, že by se Tonda mohl připojit a posílit tak klučičí tým ve školce.Odpoledne jsme si pak vyprávěli pohádku o Bajajovi. Vždyť Bajaja porazil rovnou tři draky.
ÚTERÝ - MICHAELSKÁ SLAVNOST aneb jde se na draka!Počasí na rozdíl od předchozího dne velmi příznivé. Jaké to štěstí na slavnost. Ráno ale přeci jen bylo trochu chladivo a proto, kdo si nehrál a nevyráběl vrtulky, řezal dřevo na oheň.Dračí a napjatá atmosféra byla cítit už od rána. Nebylo to však nepříjemné, spíš v duchu velkého očekávání.Přivítali jsme se dračími písněmi a procházeli dračí bránou, což nás všechny moc bavilo. Péťa s Hankou dětem zahráli michaelské divadlo. Příběh byl (překvapivě) o strachu, o jeho překonávání, ale také o tom, že je to dobrý sluha, protože nás někdy i může ochránit, ovšem je zlý pán, když je ho moc, tak nám moc neslouží. A proto jsme hlavnímu hrdinovi v divadle dávali posilující vlastnosti, jako odvahu, vytrvalost, radost a další, aby pak mohl porazit toho draka, co se z přemíry strachu zrodil. To ovšem posílilo naši dračí atmosféru.Hned po divadle svačinka a .... Jde se na draka!!!!!Již kousek od jurty jsme zahlédli něco jako znamení, trochu to připomínalo dračí pařát, stopa! Šli jsme po stopách a nalezli jsme dar od Michaela, plášť na ochranu. S tím už se ovšem na draka šlo daleko lépe. Nezapomněli jsme poděkovat.Stopy nás pak ještě zavedly ke světlu a nakonec, když už jsme byli skoro u cíle, na nás čekal meč. V tu chvíli jsme byli na draka dokonale vybaveni. Hanka G. mu naštěstí hrála uspávací ukolébavku, takže byl klidný a první odvážlivci si mohli vyrazit pro srdíčko. Nakonec se statečně odhodlaly všechny děti, i když většinu doprovázela některá z průvodkyň, byly děti velice statečné. Srdíčka všem udělala velikou radost a určitě jim dodala sílu zvládat krušné chvíle.Po obědě jsme si vyprávěli pohádku o zemním mužíkovi, kde se také pokořil drak. Možná vlastně dokonce i tři draci.A zbytek dne jsme si užívali stále v duchu dobré nálady

STŘEDA

Rána zdá se budou již chladná. Ráno děti řezaly dřevo a všichni s velikou chutí přikládali do ohně. Měli jsme tedy hned od začátku příjemné teploučko a všichni si to užívali.Den po drakovi se z pravidla pasují předškoláci. Nálada tomu ale chtěla jinak. Možná, že dojmy ze slavnosti byly natolik silné, že potřebovaly více času na dosednutí. Kdo ví. Pasování nedostalo tento den prostor, rozhodli jsme se vyčkat na příhodný okamžik a odložit ho. Raději jsme si tedy povídali o předchozím dnu a divadle a strachu. Tomu byla atmosféra nakloněna rozhodně víc.

A jelikož počasí bylo velice milé, mohli jsme vyrazit do lesa s dekou a u toho si vyrábět házítka do větru a další krásné véci z kaštanů. Sluníčka jsme si opravdu užívali do sytosti.
ČTVRTEK

Ráno jsme i přes lehký chlad malovali prstíkem do škrobu dračí ocásky. Nevadí, oheň nám pomohl ručičky zahřát.Pro ty, kteří draka propásli, jsme alespoň znovu zahráli divadlo při vítání. Vlastně jsme si ho zopakovali pro všechny.Byl opět krásný slunečný den, takže v lese jsme se vyřádili s lany a mohli jsme vzít opět deku a krásně se uvelebit v trávě.Připomněli jsme si znovu pohádku o princi Bajajovi a užívali si pěkného dne a výrobků. A dokonce jsme našli plný vozík bedel.

Za Hvozdík zapsala Petra Skočdopolová