Hrajeme si a zkoumáme

01.05.2022

Ohlédnutí za školkou (25.-29.4.): Nejen počasí bylo v pondělí uplakané, některé děti se nechtěly odloučit
od rodičů a slzičky byly na krajíčku. Nakonec se nám podařilo všechny rozveselit. Udělali jsme velký oheň a v kruhu si povídali o Svatém Jiří, hráli hru s klíčem na odemykání země a na hada, protože se říká, že Jiří přijíždí odemykat zemi a kolem jeho svátku 24. dubna, hadi a štíři vylézají ze země.

Díky dešti byly plné vody všechny nádoby a hrnce v kuchyňce a pod pískovištěm vzniklo jezírko bláta. Cesta do lesa byla plná hlubokých kaluží a tak byl celý den velmi mokrý a blátivý a i my byli mokří, zablácení a šťastní :)

V úterý ráno to s náladou nebylo zase nijak slavné, abychom rozveselili Oskárka a Ráďu, vytáhli jsme tyče, které jsme vyrobili s dětmi při předškolním dopoledni a učili ostatní hru s nimi. Zapojily se mezi nás i maminky a byla to velká legrace.

Na kruhu jsme hráli a dokonce zhudebnili příběh o Svatém Jiří. Odpoledne jsme modelovali hady z keramické hlíny a kreslili pro ně pastelem zahrádky a domečky.

Divadlo nás tak nadchlo, že jsme se k němu vrátili i ve středu, kreslili jsme draky
a dolepovali je bavlnkami.

Předškoláci se od nás po kroužku oddělili, Katka jim připravila v lese bojovku a my ostatní jsme si užívali les po svém. Vyráběli jsme si loutky z dřevíček a látek a malovali na oloupaný borovicový kmen.

Ve čtvrtek oslavila narozeniny Vilma, po kroužku jsme jí posílali přání, pohlazení... V lese čekal na Vilmu dárek, užívali jsme si klid a tvořili z korálků. Odpoledne jsme kreslili pro Vilmičku obrázky do narozeninové knihy.

Pátek byl "vědeckým" dnem. Toníkova maminka přinesla mikroskop a lupy. Zkoumali jsme jimi živočichy ve vodě. Na kroužku jsme si povídali o kytičkách. Všechno se zelená, louka před jurtou je plná pampelišek, tak jsme odpoledne namalovali nádherný společný obraz plný obtištěných květů.

Byl to týden plný příběhů, pohádek, písniček, říkadel, tvoření a her v lese. Také plný zvířat. Chodí za námi krásná kobylka a rozverná koza, v ohradě přibyla čerstvá kůzlátka. S dětmi si připomínáme pravidla dobrého fungování ve školce, povídáme si o vztazích mezi námi a snažíme se řešit všechny nepříjemné situace společně a tak, aby se mohli všichni cítit dobře.

Zázemí školky se mění. Při sobotní brigádě jsme spolu s Vámi zvládli spoustu práce a kolem jurty je plno novinek. Ty kdo na brigádě nemohli být, čeká spoustu překvapení, těm kdo s námi v sobotu byli, z celého srdce děkujeme.

Všichni se těšíme do dalších dnů.

Za Hvozdík, Hanka Štulířová