Aprílový týden

10.04.2022

Ohlédnutí za školkou (4.-8.4.): V uplynulém týdnu jsme zažili pořádné dubnové výkyvy teplot. Na začátku týdne jasno, mrazivo, pak už větrno, ale teplo a koncem týdne ještě trochu sněhu a krup.

Přesto jsme zvládli dozasadit poslední keříky. Kromě počasí nás, ale pozlobily i slepice, které nám přes víkend rozhrabaly zahrádku. Další rostlinky a semínka jsme s ohledem na okolnosti tedy zatím nesázeli ani neseli.

V pondělí jsme sbírali kůru, do které jsme měli v plánu v dalších dnech zkusit zasít velikonoční osení, pro silný vítr se to podařilo jen ve středu ráno s pár dětmi. Někteří si tedy alespoň symbolicky ve středu odpoledne zaseli řeřichu do skořápek od vajíček. Část dětí si rovnou odnesla domů, na další jejich mini "zahrádky" čekají na pondělí.

Čtvrtek a pátek jsme totiž opět strávili kvůli vichru v Měchenicích. Tam se sice nedalo sít ani barvit vejce, zato se děti vyřádily na hřišti. Ve čtvrtek si tam uvázal lanovku z velkého lana a v pátek si většina užívala sběr spousty sedmikrásek. S těmi se pak tvořilo i obchodovalo. Kluci až obřadně rytmickým sekáním klacky "zpracovávali" různé zelené rostliny na "salát" pro slepice. Pracovali dlouho a s velkým zaujetím, takže pro Hančiny slepice byla nachystána vydatná večeře. Děti už také spořádaně zvládají společné přesuny po vesnici.

Po celý týden jsme si hodně povídali a zpívali o slepicích, kohoutech a vejcích, ale i zajíčcích a ladili se tak už na blížící se Velikonoce. Četli jsme si O včelce Sluněnce, O lišce, zajíci a slepici a O ptáku Ohnivákovi. Hodně jsme kreslili.
V pátek i velikonoční kraslice, alespoň z papíru. Z toho jsme ve čtvrtek skládali velikonočního zajíčka. V příštím zkráceném týdnu nás snad vítr nechá v klidu se nachystat na Velikonoce v našem zázemí.

Za Hvozdík zapsala Katka Suchá